Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Chcem odoberať zľavy a vidieť NOVINKY

Ponuka bude odoslaná na Vami vložený kontaktný e-mail.

 

Odstúpenie od zmluvy/povinnosť pri VRÁTENÍ TOVARU.

Čo je odstúpenie od zmluvy

Odstúpenie od zmluvy PDF

Právo na odstúpenie od zmluvy nemá podnikateľ, napr. SZČO, ktorý v eshope zakúpi tovar "na IČO".

REKLAMAČNÁ ADRESA: Meggie s.r.o, Hviezdoslavova 219, 02901 Námestovo

( na túto adresu odošlite tovar + faktúru + odstúpenie od zmluvy )

A EŠTE TU MÁME PRE TEBA ZOPÁR DÔLEŽITÝCH INFORMÁCIÍ: 

  • Možnosť vrátenia/výmeny tovaru máš do 30 dní od jeho doručenia.  
  • Zásielku s tovarom na vrátenie/výmenu nám, prosím, odošli doporučene(nie na dobierku)na doleuvedenú reklamačnú adresu.
  • Odporúčame Ti uchovať si potvrdenie o odoslaní zásielky s vráteným tovarom do doby vybavenia Tvojej požiadavky.
  • Tovar odporúčame vhodne zabaliť, aby sa pri preprave nepoškodil.
  • Pri vrátení tovaru nie si povinný uviesť dôvody jeho vrátenia, avšak pomôže nám to pri zlepšovaní našej ponuky.
  • Odstúpiť od zmluvy nie je možné v prípade tovarov, ktoré sú uvedené v §7, bod. 6 Zákona č. 102/2014 Z. z. v platnom znení.
  • Ak máš akékoľvek otázky, kontaktuj nás e-mailom na adrese: meggiefashioneshop@gmail.com  

Odstúpenie od zmluvy je jednostranný úkon vedúci k ukončeniu zmluvy (teda aj zmluvy o zakúpení tovaru či služby cez internet), v dôsledku ktorého si zmluvné strany musia vrátiť vzájomne poskytnuté plnenie. Predávajúci je preto povinný vrátiť zaplatenú cenu a kupujúci je povinný vrátiť zakúpený tovar.

Poznámka: Mnohí si odstúpenie od zmluvy pletú s reklamáciou, ide však o dva odlišné úkony. Pri odstúpení od zmluvy dochádza k zániku zmluvy, pri reklamácii sa kupujúci dožaduje odstránenia vád - predávajúci nemá povinnosť vrátiť zaplatenú cenu, ale len opraviť či vymeniť vadný tovar, prípadne poskytnúť primeranú zľavu.

Prevádzkovateľ eshopu je povinný poskytnúť spotrebiteľovi vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy.
Vy ho máte v potvrdzujúcom e-maily od nás. Bez vypísaného tlačiva, Vám nevzniká nárok na odstúpenie od kúpnej zmluvy. Môžte ho vypísať elektronický v PDF forme, alebo ručne a odoslať na našu adresu.

Právo na odstúpenie od zmluvy nemá podnikateľ, napr. SZČO, ktorý v eshope zakúpi tovar "na IČO".

Čo všetko musí prevádzkovateľ eshopu vrátiť spotrebiteľovi pri odstúpení od zmluvy do 14 dní?

Zákon prevádzkovateľom eshopu ukladá povinnosť vrátiť spotrebiteľovi najneskôr do 14 dní odo dňa vrátenia tovaru všetky platby, ktoré od neho prijal. Tým sa rozumie zaplatená kúpna cena, náklady na dopravu, dodanie a poštovné (avšak len náklady najlacnejšieho z ponúkaných spôsobov doručenia) ako i všetky ostatné náklady. To, čo prevádzkovateľ eshopu nie je povinný nahradiť spotrebiteľovi, sú náklady spotrebiteľa na vrátenie tovaru.

Príklad: Spotrebiteľ mal pri uskutočnení objednávky možnosť vybrať si z nasledujúcich spôsobov doručenia: Klasické doručenie poštou v cene 5 eur a expresné doručenie kuriérom v cene 20 eur. Spotrebiteľ si síce vybral expresné doručenie kuriérom za 20 eur, pri odstúpení od zmluvy je však prevádzkovateľ eshopu povinný vrátiť spotrebiteľovi len 5 eur, nakoľko v čase objednávky šlo o najlacnejšiu alternatívu.

Pri odstúpení od zmluvy sa spolu s hlavnou zmluvou rušia aj ostatné zmluvy

Ak spotrebiteľ odstúpi od zmluvy, automaticky sa tým rušia aj ostatné zmluvy súvisiace s hlavnou zmluvou. To znamená, že ak spotrebiteľ využije napríklad akciu v zmysle "kúp 1 kus a ďalší dostaneš zadarmo", uzavrie tým jednu kúpnu a jednu darovaciu zmluvu. Ak teda odstúpi od zmluvy, musí predávajúcemu vrátiť aj to, čo získal zadarmo, pretože s kúpnou zmluvou sa automaticky ruší taktiež darovacia zmluva.

Zhrnutie na záver

Pri zmluvách uzatváraných na diaľku, teda inak ako za osobnej účasti predávajúceho a spotrebiteľa, má spotrebiteľ vždy právo odstúpiť od zmluvy a vrátiť tovar. Spotrebiteľ môže odstúpiť od zmluvy aj bez uvedenia dôvodu. Odstúpiť od zmluvy môže spotrebiteľ do 14 dní od dodania tovaru. V prípade, že predávajúci neinformuje spotrebiteľa o tomto jeho práve, môže sa doba na odstúpenie od zmluvy predlžiť až na 12 mesiacov a 14 dní.

 

 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk